BULDOG to Kultowa muzyka alternatywna, nic dziwnego ponieważ w skład kapeli wchodzą osoby bezpośrednio związane z zespołem Kult. Liderem i basistą jest menedżer Kultu - Piotr Wieteska, wokalistą jest Kazimierz Staszewski, gitarzystą techniczny Kultu - Wojciech Jabłoński, perkusistą były pracownik Kult Ochrony - Adam Swędera, sekcja dęta Kultu-trąbka i saksofon - Janusz Zdunek i Tomasz Glazik, oraz klawiszowiec Jacek Szymoniak ze starego składu Kultowego.
czwartek, 01 lutego 2007
Krótka historia kapeli..

BULDOG jest to zespół powstały w roku 2005 z inicjatywy Piotra Wieteski ur. 16-VI-1962r. w Warszawie(przyp. menager zespołu KULT, Kazik) czyli obecnego basisty i lidera BULDOGa. Piotr Wieteska - Wietecha, grywał wraz z Kazikiem Staszewskim w takich kapelach jak POLAND(1980), KULT(1982-1986) i Kazik(2000).

Skąd wzieła się nazwa zespołu?
"Kiedyś miałem buldoga angielskiego, podoba mi się wygląd i usposobienie charakteryzujace te rasę, ale nie wiązałbym tych kwestii z kapelą. Podobała mi się taka nazwa, fajnie brzmi."

Jak mówi Piotrek, Buldog z założenia jest projektem studyjnym, ale nie wiadomo co przydarzy się w przyszłości. O zrobieniu i wydaniu płyty myślał już bardzo dawno, jednak jak twierdzi:
"Nie było na to czasu i możliwości a tylko chęci i wewnętrzna potrzeba."
dodając:
"Taka okazja pojawiła się, kiedy Kazikowi przedłużało się nagrywanie "41". Zarządził wówczas trzymiesięczną przerwe koncertowa. Postanowiłem ten czas wykorzystać na zrealizowanie marzeń i z trzema kolegami rozpoczełem próby."